Bublina splaskla, stopa po záhadně zmizelé Maddie je v nedohlednu. Zprávy, že policisté už našli únosce čtyřleté britské dívky, se nepotvrdily.

Mluvčí španělské policie sdělil, že podezřelý muž a žena, které Španělé zatkli na pobřeží u Cádizu, se na únosu nepodíleli. „Ital a jeho portugalská partnerka, které jsme zatkli, nemají s únosem nic společného,“ uvedl mluvčí. Na muže vydali Italové už dříve zatykač za zneužívání dětí.

Madeleine McCannová se ztratila před dvěma měsíci z hotelu v portugalském středisku Praia de Luz, kde byla s rodiči na dovolené. Zmizela z postýlky, když její matka Kate a otec Gerry večeřeli v restauraci. Kriminalisté se obávají, že dítě se stalo kořistí pedofilů a už nežije.

Podle dřívějších zpráv telefonoval Ital před zatčením Madeleininým rodičům a požadoval od nich peníze výměnou za podrobnosti o nynějším místě pobytu Maddie. Vydírání se nepotvrdilo.

Byla by to už druhá stopa. Ta první, že dívčino tělo leží zahrabané na portugalském pobřeží, se během dvouměsíčního pátrání po nejhledanějším dítěti Evropy ukázala jako falešná.