Blonďatá dívenka zmizela 3. května z prázdninového apartmánu svých rodičů v portugalském letovisku Algarve. Naposledy ji viděli, než odešli na večeři s přáteli. Když se vrátili, byla její postýlka prázdná. close zoom_in

Po čtyřech měsících neúspěšného pátrání označili dnes portugalští policisté lékařku Kate McCannovou za podezřelou. Stalo se tak po 11 hodinovém nočním výslechu na policejní stanici Portimau. „Je z toho v šoku a zároveň překvapená,“ komentoval rozhodnutí policistů mluvčí rodiny McCannových. „Bojí se toho, že tak police odvrací pozornost od úsilí o její nalezení,“ dodal dnes mluvčí.

Na policii byla do včerejší půlnoci. Policisté jí vyslýchali jako svědkyni, ale poprvé přišla se svým právníkem. „Přijeli jsme do Portugalska jako běžná pětičlenná rodina. Chceme jen vědět, co se tehdy stalo a odjet domů jako úplná rodina,“ vypověděla Kate McCannová po výslechu.

K výslechu ji vyšetřovatelé povolali poté, co z laboratoří v Británii obdrželi první výsledky soudních analýz stop krve na zdi pokoje, kde Maddie spala.

„Máme už první výsledky a jsme spokojeni,“ prohlásil mluvčí policie Olegario de Sousa. Odmítl ale upřesnit, k čemu na základě těchto důkazů policisté dospěli.

Otce malé Madeleine Gerryho vyslechne policie během dnešního dne.