Napsal to dnes britský deník Times, který se odvolává na tamní policejní zdroje. Dnes také předali vyšetřovatelé případ portugalskému žalobci, který rozhodne, zda McCannovi ze zabití dívenky obviní a požádá britské úřady, aby manželé vydali ke stíhaní do Portugalska.

Chomáček vlasů našli policisté v kufru vozu, který si McCannovi vypůjčili 25 dní po záhadném zmizení své dcerky z apartmánu v portugalském letovisku Algarve. Madeleine uložili do postýlky a odešli s přáteli na večeři. Když se po několika hodinách vrátili do pokoje, byla Maddie pryč. Čtyři měsíce pátrání nepřinesly žádné výsledky a tak portugalští vyšetřovatelé obrátili pozornost k manželům McCannovým.

Začali prověřovat scénář, podle kterého rodiče Maddie neúmyslně, zřejmě při nehodě, zabili a její tělo skryli. Po necelém měsíci se do Portugalska vrátili, aby vypůjčeným vozem mrtvé tělo odvezli na neznámé místo, kde jej tajně pohřbili. Zoufalí McCannovi podezření portugalských policistů odmítají a naopak viní policisty, že přestali Maddie hledat a chtějí za každou cenu případ ukončit.