Malajsie v současné době řeší změnu stávajících zákonů proti domácímu násilí. Osmapadesátiletý politik z Terengganu tvrdí, že muži "trpí spíše emocionálně než fyzickým zneužíváním".

"Přestože jsou muži fyzicky silnější než ženy, existují případy, kdy manželky ubližují nebo zneužívají svého manžela extrémním způsobem," řekl doslova. "Obvykle se jedná o manželky, které proklínají své muže, urazí svého manžela a odmítají sexuální potřeby, to vše je psychologické a emocionální zneužívání," dodal.

Che se vyjádřil během parlamentní debaty o změnách právních předpisů v oblasti domácího násilí. Politici a aktivistické skupiny vyjádřili naději, že nový zákon nabídne větší ochranu obětem domácího násilí.

V Malajsii, která je většinově muslimskou zemí, zůstává legální, když muži mají až čtyři manželky, pokud získají povolení od náboženských soudů řídících se právem šaría.

To také zmínil Che ve svém projevu v parlamentu, když řekl, že odmítnutí muslimského muže, aby se oženil s druhou ženou, je také "zneužíváním".

Cheova slova vyvolala pobouření včetně odsouzení od aktivistky pro práva žen Mariny Mahathirové, která je také dcerou bývalého malajsijského premiéra Maháthira Mohameda.

"Jedná se o starý názor, že když si vezmete ženu, tak vlastníte její tělo,ale nefunguje to tak," řekla agentuře AFP. "Ženy mají právo říkat ne sexu. Je absurdní říct, že muži jsou zneužíváni, pokud ženy říkají ne," uvedla.

Slova poslance následovala podobný kontroverzní výrok v dubnu, kdy byl další politik vládnoucí strany kritizován za to, že řekl, že je v pořádku, aby se pachatelé znásilnění oženili se svými oběťmi.

Mnoho uživatelů Facebooku Cheův výrok kritizovalo."Sociální problémy a korupce jsou věci, které je třeba řešit nejdříve. Zákonodárci mohou být sexuální terapeuti později," uvedl například uživatel Sharkawi Lu z ostrova Labuan. "Ženy nejsou sexuálními nástroji," napsal jiný uživatel Gopenatan Madaven. "Musíte je respektovat. Vzít si čtyři ženy je nemocná šílenost".

Jiní jako Rachel Khoo zpochybnili důvěryhodnost vlády: "Proč platit takové necivilizované lidi, aby zastupovali naši zemi?" ptá se diskutér.