Podle prohlášení ruské poliie je zadrženým podezřelým osmatřicetiletý zámečník Radik Tagirov, který byl už v minulosti trestán pro krádeže. Uvedl to BBC. Žádné prohlášení či komentář samotného Tagirova ani jeho právního či jiného zástupce nebyl zatím zveřejněn.

V roce 1970 vstoupil Nikolaj Džumagaljev do armády a sloužil v jednotkách chemické obrany (ilustrační foto)
Jsem potomek Čingischána, tvrdil sovětský kanibal. Snědl nejméně devět lidí

Policie v úterý uvedla, že podezřelý byl vyslechnut a poskytl údajně informace, které se týkají vyšetřování. Podle Vyšetřovacího výboru Ruské federace, který funguje podobně jako americká FBI, byl Tagirov zatčen na základě forenzního výzkumu a biologických analýz stop z míst činu. Ty údajně naznačují, že všech 26 vražd a dalších trestných činů spáchaných na zabitých ženách má na svědomí jedna osoba.

Vrah se vydával za údržbáře

Výbor také podle BBC konstatoval, že "způsob jednání" u řady činů útočníka zjevně odpovídal chování podezřelého, a proto bylo po "pečlivé a systematické práci" rozhodnuto o jeho zadržení.

Timothy Krajcir ve vězení. Svůj doživotní trest si odpykává v nápravném zařízení ve městě Pontiac ve státě Illinois
Sympatický saniťák, říkali o něm. Šlo ale o maniaka s nejodpornějšími touhami

Tagirov, který podle vyšetřovatelů žije v ruském městě Kazaň, se údajně dostával do domů obětí tak, že se vydával za údržbáře, uklízeče a podobné pomocné profese. Na oběti pak útočil v jejich bytech a škrtil je za pomoci elektrických kabelů nebo šňůr od županu.

Ruská policie loni nabídla odměnu ve výši tří milionů rublů (870 tisíc korun) za informace, které by vedly k dopadení nebezpečného pachatele. K tomuto kroku se odhodlala po několikaletém pátrání.