Mengová je přesvědčená o tom, že se jí nedávno pokusili unést dva Číňané. Ti se jí údajně snažili donutit, aby s nimi v soukromém letadle odletěla do České republiky.

„Potřebuji, aby mě francouzská vláda ochránila a pomohla nejen mně, ale i mým dětem. Obávám se, že mi hrozí nebezpečí únosu,“ řekla Mengová serveru France Info.

V rozhovoru poskytnutém listu Libération Mengová dokonce uvedla, že se ji už pokusili unést dva Číňané, kteří ji vyzvali, aby s nimi v soukromém letadle odletěla do Česka. „Řekli mi, že letí do České republiky, kde chtějí investovat. Chtěli, abych je doprovodila a pomohla jim zanalyzovat tamní hospodářskou situaci,“ uvedla žena, která je vystudovanou ekonomkou.

Pokus o únos 

Když nabídku odmítla, přišla za ní dvojice o dva dny později znovu a nabídla jí výlet po evropských městech. Později ji jeden z nich pozval na oběd. „Nedávalo to smysl… pak zmizel,“ uvedla Mengová, která celou situaci považuje za „pokus o únos“.

V rozhovoru ostatně také přiznala, že ji někdo varoval, že by se mohla stát obětí únosu. „Zavolal mi nějaký Číňan. Řekl mi, že jsem cílem a do Francie kvůli mně přijeli dva týmy,“ dodala Mengová.  

Šéf Interpolu Meng Chung-wej zmizel loni v září, tedy krátce poté, co odjel do Číny. Tamní ministerstvo státní bezpečnosti po dlouhém mlčení začátkem října oznámilo, že Meng přijímal úplatky a proto byl zadržen. Své funkce se vzdal prostřednictvím dopisu.

Jeho manželka zůstala společně se dvěma dětmi ve Francii. Nyní je pod policejní ochranou.