V kategorii nahrávka roku si „gramofónek" odnáší nezávislá popová kapela fun. za skladbu We Are Joung. Vítěznou píseň společně složili členové kapely Jack Antonoff, Nate Ruess a Andrew Dost.

Britská zpěvačka Adele, která ovládla minulý ročník Grammy, si i letos odnáší ocenění za nejlepší popové sólové vystoupení za Set Fire to The Rain.

Jednu ze svých šesti nominací už proměnil i Frank Ocean, když získal Grammy za nejlepší městské současné album.

Svou šestou cenu Grammy získala zpěvačka Carrie Underwoodová, tentokrát za nejlepší country výkon.

Velký comeback zaznamenal zpěvák Justin Timberlake, když se objevil na jevišti a za nadšeného jásotu zazpíval svou v lednu překvapivě vydanou píseň Suit & Tie. Timberlake, který se v minulých letech téměř výhradně soustředil na svou hereckou kariéru a na nejprestižnějších hudebních cenách se naposledy objevil před čtyřmi roky, zazpíval ještě druhou píseň za doprovodu orchestru.

Grammy pro bývalého "Brouka"

Grammy získala i popová ikona z 60. let Paul McCartney. Pro bývalého „Brouka" je to už 15. Grammy, tentokrát ale poprvé sólová, v kategorii tradiční popové vokální album za Kisses On The Bottom.

Legendární indický hráč na sitár a skladatel Ravi Shankar, který v prosinci zemřel v Kalifornii, byl posmrtně oceněn Grammy za nejlepší hudební album světové hudby The Living Room Sessions Part 1. Jeho jménem ho převzala jeho dcera Anouskhka, která byla nominována ve stejné kategorii.

„Není to těžké prohrát s vlastním otcem," řekla.

Letos je galavečer vyhlašování vítězů cen Grammy ve Staples Center provázeno zvýšeným policejním dohledem. Jeho důvodem jsou obavy z možné pomsty bývalého losangeleského policisty Christophera Dornera, po němž úřady už několik dnů marně pátrají. Dorner v minulých dnech zastřelil tři lidi včetně jednoho policisty, v neděli vypsaly úřady za informace vedoucí k jeho dopadení rekordní odměnu ve výši jednoho milionu dolarů (zhruba 19 milionů koru).

O cenách rozhoduje americká Národní akademie nahrávacích umění a věd (NARAS). Přímý přenos z losangeleského Staples Center začal na televizní stanici CBS ve 02:00 SEČ. Předávání cen moderuje rapper LL Cool J. V Česku událost živě vysílá Česká televize.