Noviny Evening Standard otiskly pod titulkem "To není ona“ novou fotografii dítěte, které má být dcerou místního pěstitele oliv. Více čtěte zde!

Novináři se vydali do vesnice Zinat na severu země poté, co světový tisk přinesl fotku marocké ženy, nesoucí na svých zádech malé děvče, které se podobalo čtyřleté Madelein.

Brzy se zjistilo, že dívka na fotografii je podle vesničanů pětiletá Bushra Binhisa, dcera pěstitele oliv.

Novinář Rashid Razaq z listu Evening, který odletěl zLondýna do Maroka řekl, že viděl děvčátko ve středu, uvedla Novinářská asociace Velké Británie.

Řekl: "Je podobná Madeleine, ale když si ji pořádně prohlédnete, je zřejmé, že to není ona."

Clarence Mitchell, mluvčí rodičů McCannových, řekl: "Samozřejmě, pokud tyto zprávy, že dívka na fotografii není Madeleine, jsou pravdivé, je to velké zklamání.“

"To je důvod, proč to Gerry a Kate odmítli komentovat a proč jsem já doporučoval větší obezřetnost.“

"Je jasné, že pátrání po Madeleine bude pokračovat a já bych chtěl všechny požádat, aby směřovali své úsilí na dosaženíjejího bezpečného návratu.“

Digitální fotku pořídil španělský pár, který byl na dovolené v Maroku koncem srpna, řekl Mitchell CNN. Fotografie, kterou pořídili zjedoucího auta, ukazuje marockou ženu nesoucí dítě na zádech..

"Během cesty jsme fotografovali všechno, co jsme viděli - - mešity, vesnice, všechno. Viděli jsme tu skupinu lidí, udělali jsme nějaké snímky, ale hned, jakmile jsme je vyfotili, hned nám padla do oka ta blondýnka, " řekla Clara Torres.

McCannovi, oba doktoři, byli na dovolené v portugalském regionu Algarve se svými dětmi, včetně tehdy tříleté Madeleine - v květnu.

Pár řekl, že 3. května večeřeli vrestauraci, zatímco jejich děti spaly v hotelu, a když je šli zkontrolovat, Madeleine byla pryč.

McCannovi byli portugalskými úřady na začátku tohoto měsíce označeni "arguidos," jako podezřelí, ale vehementně popírali jakoukoli účast na dceřině zmizení.

Zprávy o zmizelé dívce svelkýma očima se objevily v titulcích zpráv napříč zeměkoulí a přiměly osobnosti jako fotbalovou hvězdu Davida Beckhama veřejně žádat o dívčin bezpečný návrat.

Mitchell řekl ve středu, že McCannovi jsou informováni o situaci týkající se fotografie. Již dříve McCannovi navštívili Maroko, aby zde pátrali po své dceři. Marocké úřady vRabatu je ujistily o své spolupráci.