Hovor plný nadšení a uznání. Terorista se svým rodičům svěřil s tím, jaké množství Židů zabil. O svém „úspěchu“ je přitom informoval z telefonu zavražděné izraelské ženy. Izraelská armáda získala zařízení dva týdny po masakru, který započal další kolo konfliktu mezi teroristickou organizací Hamás a Izraelem.

Ozbrojenec se své rodině ozval z kibucu poblíž hranic Gazy. „Ahoj tati, mluvím k tobě z Mefalsimu. Otevři si Whatsapp a podívej se na všechny ty Izraelce, které jsem zabil vlastníma rukama. Tvůj syn zabil Židy!“ chlubil se podle portálu The Jerusalem Post svým rodičům terorista, jenž je členem námořního komanda Nukhba vojenského křídla Hamásu. Následně dodal, že je hrdina, protože byl první, kdo na místo vstoupil pod vedením a s pomocí Alláha.

Fotky zabitých Židů

Poté chtěl muž rozsah masakru svému otci ukázat přes videohovor. Na nahrávce jde slyšet, jak jeho otec radostí pláče. „Ať tě Bůh ochraňuje, můj synu,“ reaguje.

Stejnou větu pak zopakuje rovněž i matka. Ta kromě toho prosí Boha, aby jeho syna dostal bezpečně domů. Nakonec vyslouje přání, že by chtěla být na místě společně s ním.

Jediný z rodiny, který se muže snaží tlumit, je jeho bratr. Na nahrávce lze slyšet, jak ho přesvědčuje, že jeho činy už byly dostatečné a prosí ho, aby se vrátil zpátky do Gazy.

Na to má voják jednoznačnou odpověď. „Vrátit? Žádný návrat není, buď vítězství, nebo mučednická smrt. Moje matka mě porodila pro islám, Aláo,“ odpověděl mu. Poté jej znovu poprosil, aby se podíval na fotky zabitých.

Záznam již dříve v Radě bezpečnosti OSN přehrál izraelský ministr zahraničí Eli Cohen. Je podle serveru CBS Austin jednou z několika vydaných nahrávek IDF od začátku války mezi Izraelem a Hamásem.

Ve středu zveřejnila armáda jiný záznam, v němž teroristé údajně diskutují o bombardování arabské nemocnice Al-Ahli v pásmu Gazy. Oba muži si podle nahrávky uvědomují, že střela namířená na zařízení patřila jejich vlastní skupině.

Desítky minut záznamů

Portál The Times of Israel doplňuje, že zveřejnění nahrávky chlubícího se muže bylo součástí kompilace 43 minut trýznivých záběrů vražd a mučení provedených teroristy, jež vybraným dvěma stovkám zahraničních i místních novinářů představitelé Izraele promítli před několika dny na vojenské základě v Tel Avivu.

Izrael ukázal novinářům hrozivé záběry útoku teroristů z Hamásu:

| Video: Youtube

Nahrávky pocházely z různých zdrojů, včetně bezpečnostních kamer, zaznamenaných hovorů, kamer umístěných na tělech teroristů a ze záběrů zveřejněných na sociálních sítích. Videa natočili i oběti a záchranáři.

Důvod, proč vláda novinářům ukázala odstrašující záběry, bylo údajně rozptýlení fenoménu podobného popírání holocaustu, který se ale odehrává v reálném čase. Po celém světě se podle izraelské vládní mluvčí o zvěrstvech páchaných teroristickou organizací totiž začíná pochybovat.