Zprávy o zmizení sedmiletého J. J. Vallowa a jeho šestnáctileté sestry Tylee Ryanové, které v září 2019 nahlásili prarodiče dětí, obletěly celé Spojené státy, načež započalo několikaměsíční pátrání.

Stanice Sky News s odkazem na tehdejší policejní záznamy uvedla, že matka Lori Vallowová vyšetřovatelům tvrdila, že syn je u rodinného přítele v Arizoně, zatímco dcera již před rokem zemřela.

Kathleen Folbiggová u soudu NSW Coroners Court, 1. května 2019
Šokující justiční omyl: Matku zavřeli za vraždu svých dětí, vše ale bylo jinak

Skutečnost však byla hrozivá. V červnu 2020 se kriminalistům podařilo najít zohavené ostatky sourozenců ve státě Idaho na pozemku patřícímu pátému manželovi jejich matky. Chlapec měl svázané ruce lepící páskou a byl zabalený v pytlích na odpadky, tělo dívky bylo ohořelé. Následným vyšetřováním se zjistilo, že za smrtí dětí stojí Vallowová.

Zdroj: Youtube

Rozkrýváním případu se pak zjistilo, že padesátiletá žena byla posedlá náboženskou apokalypsou a věřila, že její děti jsou zombie, které je nutné zničit, aby se mohly dostat do nebe. „Sebe považovala za seslanou bohyni, která má přivolat biblický konec světa,“ uvedla podle CNN obžaloba.

Hříchy naší matky

Letos v květnu ji soud v Idahu obvinil z obou vražd, a také ze zabití bývalé ženy Tammy svého současného manžela. Na konci července dostala za všechny tři trestné činy doživotí bez možnosti kauce. Před vynesením rozsudku Vallowová předstoupila před soudce s tvrzením, že jí zážitek blízký smrti umožnil komunikovat s duchovním světem.

„Ježíš, děti i Tammy mi řekli, že jsou v nebi šťastní,“ řekla odsouzená matka.

Sériový vrah Luis Alfredo Garavito Cubillos za sebou zanechal stovky mrtvol. Strach rozséval i ve městě Villavincio
Zabil stovky dětí, letos ho mohou propustit. Vrah Garavito spřádal šílené plány

Vallowová ještě v Arizoně čelí obviněním z plánování vraždy svého čtvrtého muže a pokusu o vraždu exmanžela své neteře. Netflix o jejím případu natočil dokumentární film Hříchy naší matky.

Novorozence polila ředidlem

Případ nění ojedinělý. V roce 2009 Angličanka trpící náboženskými bludy a bipolární poruchou dala do úst svého novorozence stránky z Bible, polila jej ředidlem a skákala po něm. Její manžel podle BBC uvedl, že ji posedl démon.

Larry a Carri Williamsovi z Las Vegas chtěli svou adoptovanou dceru učit křesťanské disciplíně, kterou propagovala pochybná kniha o výchově. Dítěti odpírali jídlo a nařídili mu spát v chladném přístavku a sprchovat se venku hadicí. V roce 2013 dívka zemřela na podchlazení a podvýživu.

Novozélandští policejní vyšetřovatelé pracují na místě činu v Aucklandu poté, co novozélandská rodina našla ve vydražených kufrech dětská těla, 11. srpna 2022
Případ mrtvých dětí v kufru: Policie zatkla matku a prozradila další detaily

Loni na Den matek v Los Angeles zabila své tři děti žena, kterou pak policie nalezla u nich v domě nad jejich těly s Biblí v ruce. Podle svědků předtím prováděla zvláštní rituál se svíčkami na zahradě.

Zdroj: Youtube

Stálým problémem náboženských fundamentalistů nebo členů různých sekt v USA je odmítání zdravotní péče o děti. Téměř každý rok se proto objevují případy úmrtí potomků, protože rodiče se za jejich zdraví raději modlí. Nakonec však končí před soudem.