„Děti ve věku 3, 4 a 5 let, jejichž těla byla nalezena v jezeře na předměstí Minneapolisu, zemřely při utonutí, které bylo klasifikováno jako vražda. Jejich matka zemřela v důsledku sebevraždy,“ oznámily úřady v úterý po identifikaci obětí.

Britská policie. Ilustrační foto.
Británie je v šoku: Otec dceru dvakrát přejel autem, zemřela. Prý šlo o nehodu

Zástupce šerifa okresu Ramsey Mike Martin v prohlášení uvedl, že pátrači našli těla Molly Chengové a jejích tří dětí v pátek a v sobotu v jezeře Vadnais. Úřady již dříve uvedly, že úmrtí jsou vyšetřována jako trojnásobná vražda a sebevražda.

Vraždu plánovala, tvrdí příbuzní

Podle Martina žena v pátek zavolala policii a řekla, že její manžel, sedmadvacetiletý Yee Lee, se zastřelil ve svém domě v Maplewoodu. Ten samý den odpoledne zavolal jeden z příbuzných třiadvacetileté Molly Chengové, že žena plánuje zabít své děti i sebe, píše USA Today

Maplewoodská policie vzápětí vyhlásila celostátní pohotovost, při níž se snažila prověřit, zda jsou Chengová a její děti v bezpečí, uvedla CBS Minnesota. Policisté nakonec našli mobilní telefon ženy v parku Vadnais-Sucker Lake.

Tisková konference policie: 

Zdroj: Youtube

Dvoudenní pátrání

Následně podle CNN objevili na východním břehu jezera policisté několik párů dětských bot a klíče od vozidla. Záchranáři okamžitě zahájili pátrání ve vodě i na souši, uvádí se v policejní tiskové zprávě. „Vyšetřovatelé za dva dny nalezli těla všech čtyř členů rodiny,“ uvedl Martin.

Lasvegaská metropolitní policie. Ilustrační foto
Rodiče zabili, dívka zmizela. Ženu nyní po 42 letech objevili živou a zdravou

Soudní lékař okresu Ramsey určil, že příčinou smrti čtyřleté Quadrillion Leeové a tříleté Estelly Zoo Siab Leeové bylo utonutí a udušení. Příčinou smrti pětiletého Phoenixe Leeho bylo utonutí.

„Soucítíme s pozůstalými a jejich přáteli,“ řekl Martin. Motiv úmrtí rodiny nebyl bezprostředně znám. Úřady v úterý uvedly, že případ stále vyšetřují.