Výsledek dnešního hlasování 303 ku 297 dokládá podle britských komentátorů křehkost pozice Mayové, která hodlá příští týden předložit parlamentu ke schválení dohodu s velmi nejistou podporou.

Významný krok

"Toto hlasování je významným krokem, který má zabránit brexitu bez dohody. Dokazuje, že v parlamentu, vládě ani v zemi není většina, která by byla pro vybourání se z EU bez dohody," ocenil schválení dodatku vůdce labouristů Jeremy Corbyn.

Jeho strana dnes s odvoláním na předběžný plán pětidenní debaty podle agentury Reuters uvedla, že parlament začne o dohodě debatovat ve středu a skončí před hlasováním plánovaným na úterních 20:00 SEČ.

Před neřízeným odchodem z unie, který prosazují zvláště někteří konzervativní zastánci tvrdého brexitu, po dnešním zasedání kabinetu varovali i někteří ministři. Vláda však zároveň začala připravovat obyvatele země na situaci, kdy se 29. března ocitnou mimo unii bez jakékoli smlouvy upravující vzájemné vztahy. Vládní úřady spustily webové stránky a rozhlasovou reklamní kampaň informující o praktických dopadech neřízeného brexitu na každodenní život.