Společnost, která převzala pobočky řetězce McDonald's po jeho stažení z ruského trhu, zatím neprozradila nový název. Údajně bylo ve hře několik možností.

Podle ruské státní tiskové agentury TASS, která citovala firmu Sistema PBO, jež nyní pobočky spravuje, má ruský řetězec tento víkend znovu otevřít patnáct restaurací.

Logo budí rozpaky

„Zelené pozadí loga symbolizuje kvalitu výrobků a služeb, na které jsou naši hosté zvyklí,“ řekl agentuře TASS mluvčí společnosti Sistema PBO.

Uživatelé sociálních sítí často komentovali, že nové logo stále vypadá jako písmeno „M“.

Brittney Grinerová odchází od moskevského soudu.
Případ zmizelé hvězdy. Lesbická černoška v ruské cele? Hrozný osud, říká mariňák

Jiní uvedli, že nové logo se zřejmě inspirovalo vlajkou Bangladéše, která má rovněž tmavě zelené pozadí a červený kruh v podobných odstínech jako nové logo.

Podle deníku Izvestija předložila společnost Sistema PBO osm potenciálních názvů nového řetězce společnosti Rospatent, což je ruská vládní agentura, která má na starosti duševní vlastnictví.

Spekulace o názvu

Mezi zvažované názvy údajně patří „Tot Samyi“, což v překladu znamená „To samé“ a „Svobodnaya Kassa“, což znamená „Svobodná pokladna“. Společnosti McDonald's, Sistema PBO a Rospatent na žádosti BBC o komentář k názvu fastfoodového řetězce bezprostředně nereagovaly.

Společnost McDonald's dočasně zastavila svou činnost v Rusku v březnu, necelé dva týdny po invazi na Ukrajinu.

Obilné silo u Siversku v Doněcké oblasti, které zničily ruské bomby
Bída a hladomor. Ruská agrese vyvolává krizi i na severu Afriky

Minulý měsíc oznámila, že Rusko opustí kvůli humanitární krizi a nepředvídatelnému obchodnímu prostředí způsobenému válkou. Uvedla, že její restaurace převezme Alexander Govor, který provozuje 25 restaurací McDonald's na Sibiři. Společnost také uvedla, že na základě dohody si v Rusku ponechá svou ochrannou známku. Má také možnost odkoupit své restaurace do patnácti let.

Historie McDonald's v Rusku

Před oznámením odchodu z Ruska působil McDonald's v této zemi víc než třicet let. První ruskou restauraci otevřel gigant rychlého občerstvení v lednu 1990 v Moskvě.

Před tehdejší první prodejnou na Puškinově náměstí stály tou dobou stovky zákazníků ve frontě, mnozí z nich čekali hodiny, aby poprvé ochutnali slavný americký hamburger. Byl to klíčový okamžik v otevírání ekonomiky Sovětského svazu v době, kdy se blížil konec studené války.