Jeden z nejlépe placených mužů na světě podle CNBC přestane působit jako člen správní rady, prezident i výkonný ředitel společnosti. Jeho místo zaujme dosavadní provozní ředitel Joseph Ianniello. Jedná se však pouze o dočasné řešení „dokud představenstvo nenajde stálého nástupce“.

První obvinění proti osobě Leslieho Moonvese zveřejnil v srpnu letošního roku magazín New Yorker. Šest žen uvedlo, že je šéf CBS sexuálně obtěžoval a poškodil jejich kariéru. Obvinění dalších šesti žen zveřejnil New Yorker v neděli. Moonves obvinění odmítl a uvedl, že jeho vztahy s ženami byly korektní.

Rozhodne vyšetřování

„Nepravdivá obvinění z období před desítkami let, která jsou proti mě nyní vznášena, absolutně neodpovídají tomu, kdo doopravdy jsem,“ uvedl. „Jsem velmi smutný, že musím společnost opustit. Přeji celé organizaci, všem členům správní rady i zaměstnancům jen to nejlepší.“

„Moonves a CBS přispějí 20 milionů dolarů na podporu hnutí MeToo a rovnosti žen na pracovištích,“ uvedla společnost v prohlášení. Částka bude s největší pravděpodobností uhrazena z odstupného ve výši 100 milionů dolarů (téměř 2,2 miliardy korun), které Moonvesovi náleží.

Podle reportéra CNBC Davida Fabera však společnost rozhodne o vyplacení odstupného až na základě výsledků interního vyšetřování, které zahájila krátce po zveřejnění prvních obvinění.