On-line reportáž ke koronaviru najdete ZDE

Novozélanďané se inspirovali dětskou knihou We\'re Going on a Bear Hunt (Jdeme na lov medvědů) od spisovatele Michaela Rosena a ilustrátorky Helen Oxenburyové, ve které se rodina vydává na lov medvěda. Na Novém Zélandě minulý týden začalo měsíční omezení pohybu, lidé ale stále mohou chodit ven na zdravotní procházky, pokud mezi sebou udržují bezpečnou vzdálenost. Hledání medvědů tedy ničemu nevadí.

Hora Matterhorn v alpském letovisku Zermatt je 26. března 2020 osvětlena švýcarským světelným umělcem Gerrym Hofstetterem, jehož cílem je posílat zprávy o naději, podpoře a solidaritě těm, kteří trpí koronavirem.
Slova solidarity i italská vlajka. Promítání na Matterhorn dodává světu naději

Na facebooku nyní také existuje stránka s názvem "We\'re Not Scared - NZ Bear Hunt" (My se nebojíme - novozélandský lov medvědů), na které tisíce lidí sdílejí lokaci medvědů na mapě. Věta "My se nebojíme" je známá citace ze zmiňované knihy.

Někteří se dokonce do hry natolik pohroužili, že svého medvěda v okně každý den ukazují při jiných aktivitách, a utvářejí mu tak vlastně osobnost. Na to, že se do hry zapojí, udělala narážku i novozélandská premiérka Jacinda Ardernová, která řekla, že "lidé by mohli u ní v okně také zahlédnout medvěda".

Lékaři v ochranných oblecích v jedné z nemocnic v čínském Wu-chanu.
Hranice překonána. Na světě je už milion případů nákazy koronavirem

Ironií je, že třiasedmdesátiletý autor knihy, která byla pro celou hru inspirací, je hospitalizován a má příznaky onemocnění COVID-19. Jeho stav se ale podle jeho rodiny zlepšuje. Nový Zéland má k dnešnímu dni 868 potvrzených případů koronaviru a jedno úmrtí.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník