Prezident nové vyšetřování slíbil po čtvrtečním setkání s rodiči pohřešovaných. Rodiny a blízcí údajných obětí vždy pochybovali o pravdivosti oficiální verze dosavadního oficiálního vyšetřování a žádali i formou pouličních protestů, aby byl případ vyšetřen znovu.

Loni 26. září unesli policisté ve městě Iguala ve státě Guerrero 43 demonstrujících studentů a předali je zločinecké organizaci. Podle vládního vyšetřování za akcí stál již zatčený starosta města José Luis Abarca, který se prý chtěl nepohodlných studentů zbavit. Členové gangu pak uvedli, že mladíky zabili a jejich těla spálili. Dosud se ale podařilo nalézt ostatky jen dvou z nich.

Případ v Mexiku vyvolal vlnu protestů proti korupci a násilí. Zhruba dvě desítky zraněných si začátkem týdne vyžádal střet studentů s policií ve státě Guerrero. Studenti se tam chystali uctít památku svých kolegů, ale policie je rozehnala slzným plynem. Na den prvního výročí únosu studentů, které připadá na sobotu, je naplánován velký protestní pochod v hlavním městě Mexika.