"Americké koaliční síly provedly několik útoků na pozice našich ozbrojených sil v horách Ghorab jižně od města Suchma. Rakety způsobily pouze materiální škody," uvedla agentura Sana s odkazem na zdroj z armády. Suchna se nachází zhruba 30 kilometrů od hranic s provincií Dajr az-Zaur.

Syrská armáda ostřeluje Dará
Sýrie ve spolupráci s Rusy bombarduje povstaleckou provincii Dará

Právě v této provincii v druhé půlce listopadu mezinárodní koalice opakovaně zasahovala proti radikálům z teroristické organizace Islámský stát (IS). Nálety si vyžádaly desítky lidských životů.

Více než 14 raket

Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) rovněž uvedla, že koaliční síly v oblasti Al-Tanf vystřelily více než 14 raket na armádní konvoj. Ten zrovna projížděl pouští na východě provincie Homs. 

"Skupina byla zasažena uprostřed pouště asi 35 kilometrů od základny Al-Tanf, kde působí americká a britská vojska," řekl ředitel organizace Rami Abdel Rahmám agentuře AFP. Mluvčí amerických sil Sean Ryan nicméně agentuře AFP řekl, že koaliční síly provedly přesný úder proti džihádistům, včetně vysokého člena IS, který se podílel na únosech a jehož se podařilo zabít.

Pojízdný odpalovač střel Patriot - Ilustrační foto
Druhý incident v jednom týdnu. Izrael vypálil raketu Patriot na dron ze Sýrie

Brett McGurk, který působí jako zmocněnec koalice ve Washingtonu, na svém twitteru uvedl, že se jednalo o Abú Umarajana, který je odpovědný za vraždu několik rukojmích včetně amerického humanitárního pracovníka Petera Kassiga. Toho Islámský stát zavraždil v listopadu 2014.

Spojené státy podle AFP používají ke svým útokům základnu Al-Tanf velmi často. V oblasti se také často cvičili syrští opoziční bojovníci. Mezinárodní koalice na pozice syrské armády však útočí jen velice zřídka. V roce 2016 koalice při bombardování poblíž letiště u města Dajr az-Zaur zabila přes šest desítek syrských vojáků. USA poté uvedly, že útok nebyl úmyslný a že se koaliční jednotky domnívaly, že útočí proti teroristům z IS.

Damašek rovněž vyzval americké síly, aby opustily tuto oblast Sýrie, která se nachází poblíž hranic s Irákem a Jordánskem.

Boje s Islámským státem
Islámský stát odrazil v Sýrii kurdskoarabské jednotky a zabil 41 jejich vojáků