Vila, kterou Michelangelo koupil v roce 1549, se rozkládá na svahu kopce Castellino, zhruba na půlce cesty mezi Florencií a Sienou. Umělcovi potomci venkovskou usedlost vlastnili až do roku 1867. Klasická kamenná budova je však mnohem starší - pochází z 11. století a místní jí přezdívají La Torre di Michelangelo (Michelangelova věž).

Písečná bouře v Austrálii. Městečko Charleville.
Udeřil hrom a nebe zrudlo. Austrálii zasáhla písečná bouře

Současný majitel dům citlivě renovoval. Podle listu La Stampa nemovitost kupoval, aniž by věděl, kdo ji kdysi vlastnil. Dům nyní nabízí americká realitní společnost, která sídlí v Charlestonu v Jižní Karolíně.

Nemovitost má podle Lonely Planet deset ložnic a sedm koupelen, přičemž celková obytná plocha hlavní budovy činí 1200 metrů čtverečních. Zvláštní pozornost si zaslouží také například balkón se zábradlím z kované oceli, rustikální dřevěné trámové stropy a kamenné nádvoří. K nemovitosti také patří park, vinice a olivové i citrusové sady. Dochoval se i dobový kamenný lis na olivy. 

Instalace obřích hodin v Texasu
Unikátní projekt: Zakladatel Amazonu staví obří hodiny na příštích 10 tisíc let

Michelangelovi bylo v době, kdy venkovskou vilu kupoval, 74 let a stalo se tak dva roky poté, co převzal dozor nad stavbou v římském Svatopetrském chrámu. Nový vlastník při koupi nemovitosti obdrží také mimo jiné i kopii původní kupní smlouvy podepsané umělcem.

Michelangelo Buonarroti byl jedním z nejznámějších představitelů vrcholné italské renesance a manýrismu. Proslavil se jako sochař, architekt a malíř, ale psal také básně. Mezi jeho nejslavnější díla patří monumentální socha Davida a malířská výzdoba Sixtinské kaple v Římě.

Ilustrační foto
Poláci versus holocaust: vzájemné obviňování nahrává neonacistům