Dva vlaky, které již byly na cestě, se musely kvůli hlášení o výskytu lidí v tunelu vrátit zpět do nástupní stanice: jeden do Francie, druhý do Británie. Zaměstnanci společnosti, která spojnici mezi kontinentem a britskými ostrovy zajišťuje, museli tunel prohledat. Podle zpravodajského serveru BBC se nacházelo několik migrantů i na střeše jednoho z vlaků.

"Nechali nás někde na nástupišti bez informací," stěžoval si na Twitteru jeden z cestujících vlaku do Británie Danny Bell. "Požádali nás, abychom poslouchali, zda po střeše nechodí lidí, než přijde policie," uvedl další pasažér Simon Gentry.

Podle mluvčího společnosti Eurostar, která tunel provozuje, by dnes další zpoždění už nemělo nastat. Dodal ale, že musely být zrušeny dva dopolední vlaky.
Doprava v tunelu pod Lamanšským průlivem byla v posledních měsících omezena již několikrát, a to kvůli snaze tisícovek migrantů tábořících v okolí francouzského Calais proniknout do Británie. Londýn a Paříž v posledních týdnech výrazně posílily bezpečnostní opatření v okolí tunelu. Z 2000 migrantů snažících se na konci července denně o průnik do Británie se jim podařilo snížit tento počet na 100 až 200 lidí za den.

Na konci srpna podepsali ministři vnitra Theresa Mayová a Bernard Cazeneuve novou dohodu o posílení spolupráce mezi Británií a Francií právě v řešení uprchlické krize kolem města Calais.