Jeden z prvních, kdo informaci podle serveru echo24.cz popřel, byl francouzský expremiér Manuel Valls. „Pitomost! Právě jsem s ním mluvil. A mluvit s mrtvými není privilegiem ani bývalého premiéra!“ napsal politik na svém twitterovém účtu.

Na informaci reagoval i spisovatel Christian Salmon. Podle něj Milan Kundera sice umřel, ale smíchy, když se „novinku“ dozvěděl. Právě v té chvíli si údajně osmaosmdesátiletý rodák z Brna pochutnával na vínu z Bordeaux.

Informaci o Kunderově úmrtí coby falešné zprávě potvrdilo listu France Soir a na svém Twitteru také nakladatelství Gallimard.

Milan Kundera je francouzský spisovatel českého původu, který žije ve Francii. Své texty psal nejdříve česky, posléze francouzsky. V roce 1979 byl zbaven československého státního občanství, jeho dílo bylo pak až do sametové revoluce v Československu zakázáno. Je autorem básní, dramat, prózy a esejí, je rovněž překladatel. Mezi jeho nejznámější díla patří Nesnesitelná lehkost bytí, Žert, Směšné lásky, Kniha smíchu a zapomnění nebo Nesmrtelnost. Jeho texty patří mezi nejčastěji překládaná česká díla na světě.

Spisovatel Milan Kundera žije od roku 1975 ve Francii.
Vyšel román, kvůli němuž přišel Kundera o občanství