Utrum mají během hlavních turistických měsíců například majitelé nejrůznějších „občerstvovacích dodávek“ – pojízdní prodejci pizzy, zmrzlin, baget a dalších jídel. Radním došla také trpělivost s horami odpadků, hlavně skleněných nápojových láhví a plechovek od pití. Od tohoto pátku platí zákaz jejich prodeje a další distribuce v darsenském přístavu, jedné z turisticky atraktivních částí města. Náplavky a promenády tak mají sloužit jen procházkám, ne být nepřehledným parkovištěm pojízdných stánků s jídlem a skládkou odpadů.

Další omezení se týkají například ohňostrojových tyčí nebo tyčí na selfie fotografie. Zákaz by měl zatím platit do 13. srpna, po vyhodnocení všech pro a proti ho může radnice italského města ukončit, nebo naopak prodloužit. Podle milánské radní pro bezpečnost Carmely Rozzy jde vedení města o to, aby se nápojové obaly nepovalovaly po zemi a kolem košů i mimo ně, chtěli by turisty naučit pít nápoje čepované do kelímků.

Nejrůznější omezení zavedlo například i hlavní město Řím. Tam je například ometen noční prodej alkoholu, hlavně ve skle. Při nedávné veřejné projekci fotbalového utkání došlo během paniky, která vznikla v tlačenici, k poranění asi 1500 přihlížejících, kteří se pořezali o rozbité střepy.

Dříve oblíbené čvachtání nohou, nebo i koupele v římskách fontánách může přijít toho, kdo již delší dfobu platící zákaz poruší, až na 240 eur. Nebo skončí v policejní cele - viz VIDEO:

Zdroj: Youtube

Vtipně vyřešili polední posedávání turistů v okolí kulturních památek ve Florencii, kdy baťůžkáři vybalí svačiny a obědy a konzumují je na schodištích u kostelů a dalších středověkých stavebních památek. Už v květnu oznámil florentinský starosta Dario Nardella, že žádná nařízení, zákazy a omezení vyhlašovat nebude. Radnice však bude v poledne schodiště a okolí památek kropit vodou a pokud tam chtějí turisté vysedávat a jíst, ať sedí – ale v mokru!

Zdroj: Youtube