„Není se čeho obávat, pokud se bratwursty jí tu a tam," uvedl Schmidt v prohlášení. „Lidé jsou zbytečně zneklidňováni tím, že konzumace masa je na stejné úrovni s azbestem a tabákem," upozornil.

„Vždy závisí na množství. Příliš mnoho je nezdravé," dodal s tím, že s párečky je to jako se slunečními paprsky, které mají v rozumné míře blahodárné přínosy.

Vše s mírou

Český ministr zemědělství Marian Jurečka spolu s potravináři a zpracovateli masa nepovažuje zprávu WHO za alarmující, ale spíše za informativní. „Všeho obecně s mírou. Každý ví, že uzené maso není tak zdravé, jako když jíme třeba ryby," řekl Jurečka.

K závěru, že výrobky jako šunka, párky či slanina mohou způsobovat rakovinu trávicího traktu, došla Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC), která je součástí WHO. Uzeniny se podle WHO ocitly ve stejné skupině karcinogenů, kde jsou například zmíněný tabák či azbest. Podle IARC rakovinu pravděpodobně způsobuje i nezpracované červené maso, pro toto tvrzení však zatím neexistují nezvratné důkazy.

Červené maso, tedy hovězí, jehněčí a vepřové, podle odborníků z WHO rovněž může způsobovat rakovinu, kvůli neexistenci prokazatelných důkazů ale figuruje na seznamu „lehčích" karcinogenů. Na takzvaném seznamu 2A je kromě masa například herbicid glyfosát.