Jedenadvacetiletá Colmenaresová vystudovala personalistiku a nyní pracuje pro jistou vysílací společnost. Svou budoucnost ale vidí v práci s dětmi. Sama totiž pochází z velké rodiny, má 12 sourozenců. Mezi její koníčky patří volejbal, alpinismus a túry. Jejím mottem je: „Všechno přijde ve správný čas.“

O titul Miss World se utkalo 122 dívek. Domanská se podle přehledové tabulky umístila v polovině na 61. místě. Neuspěla ani Slovenka Michaela Ňurciková, která skončila na 91. místě. Organizátoři ještě před ceremonií odhadovali, že událost si po celém světě nenechá ujít až miliarda lidí.

Klání se uskutečnilo v londýnském Earls Court, které je od svého založení v roce 1937 proslulým místem konání velkolepých kulturních akcí. Britská metropole bylo tentokrát zároveň symbolickým místem konání, neboť právě zde byla před 60 lety vybrána první Miss World.

Více než polovina finalistek studuje na vysoké škole

Letošní finalistky jsou podle organizátorů soutěže velmi vzdělané. Více než polovina z nich studuje na vysoké škole, čtvrtina z nich jsou již jejich absolventky a více než polovina hovoří třemi nebo více cizími jazyky. Témata soutěže pro letošní rok, ke kterým se dívky vyjadřovaly, byly světový mír a láska ke zvířatům.

Historicky první Miss World byla v roce 1951 zvolena Švédka Kiki Hakanssonová. Nejvíce ocenění v soutěži dosud získaly Indie a Venezuela. Každá z těchto zemí se může pyšnit pěti vítězkami. Za Českou republiku získala titul Miss World v roce 2006 Taťána Kuchařová. Druhou nejlépe umístěnou Češkou byla Alena Šeredová, která skončila v roce 1998 na čtvrtém místě.

Čtěte také: Denisa z Koryčan bojuje v Londýně o titul Miss World