V některých německých spolkových zemích navíc skončil školní rok a dneškem začínají dvouměsíční letní prázdniny, které jsou proti zbytku Evropy o jeden měsíc posunuté. Týká se to Bavorska a Bádensko-Würtenberska. V těchto dvou spolkových státech žije dohromady 23 milionů obyvatel. Prázdinové přesuny na jih se očekávají také v Nizozemsku, kde se začátky v létě také liší podle regionů, a dalších severských zemích.

Zablokovaná dálnice
Stěhování k moři vrcholí. Zácpy jsou už u Vídně, víme jak na ně vyzrát

"Zůstaňte doma, pokud není nezbytné, abyste svou dovolenou zahájili nyní. Zácpy se mohou tento víkend vyhrotit," uvedl německý autoklub ADAC tento týden na svém webu. Je to ale zřejmě marná výzva pro ty, kteří mají svá místa v kempech, hotelech a penzionech  kolem Jadranu dávno objednaná.

Podle serveru The Dubrovnik Times čekají Chorvaty ještě dva náročné dopravní víkendy včetno tohoto. K moři se ale vedle Němců, Rakušanů, Čechů a dalších Evropanů vydají i samotní Chorvati. Podle posledních informací chorvatského autoklubu se vyzvářejí v těchto hodinách mnohakilometrové fronty aut například na dálnici A1 mezi Lučkem a Bosiljevem, na dálnici A3 v úseku Bregana - Lipovac a na dalších místech. Autoklub upozorňuje i na vysokou frekvenci cyklistů na silnicích nižších tříd a ve městech, řidiče varuje, aby s největší opatrností otevírali dveře aut při vystupování z vozu, aby cyklisty neohrozili.

Minulý víkend způsobily automobilisté v Evropě mnohakilometrové kolony. Zdržení motoristů ze střední Evropy cestou na jih dosahovalo až sedm hodin. Na jih Evropa budou kromě uvedených spolkovýc zemí směřovat i obyvatelé dalších spolkových zemí, do jiných se má už naopak řada lidí z dovolené vracet.

JAK SI PORADIT S DOPRAVNÍ ZÁCPOU?

Zdroj: Youtube