Snímek ihned vzbudil vlnu zájmu. Na snímku je zachycena událost, jak tehdejší král Faisal v roce 1945 podepisuje po boku Mistra Jody Chartu OSN. Jak se tato fotomontáž dostala do středoškolské učebnice? To zatím nikdo neví. Ani samotný autor, který snímek vytvořil. „Montáž mám na svědomí já, ale jak se ocitla v té knize, nemám ponětí,“ řekl serveru BBC Abdullah Al Shehri.

"Pamatujete, když Yoda s králem Faisalem podepisovali Chartu OSN?" Píše pobaveně jeden uživatelů na Twitteru. 

Snímek byl v roce 2013 součástí sady umělecké série, kdy autor různě zakomponovával do obrazů zachycujících významné historické události symboly americké popkultury. Tak se stalo, že se na archivních dobových fotografiích objevil například Darth Vader či Kapitán Amerika.

Společná fotografie krále Faisala a Mistra Yody se záhy začala velmi rychle šířit po sociálních sítích. Drtivou většinu lidí velmi pobavil a sám autor fotografie přiznal, že se dočkal pozitivních reakcí.

Situaci však již řeší ministerstvo školství, které taktéž nemá ponětí, jak se snímek do učebnice dostal. Záhy po zveřejnění se za nedopatření omlouval i ministr Ahmed al-Eissa. Podle něj jde o „neúmyslnou chybu“.

„Ministerstvo začalo tisknout opravenou kopii učebnice a stahuje původní výtisky. Také ustanovilo komisi, která má za úkol zjistit, jak k chybě došlo a vyvodit patřičné důsledky,“ napsal ministr na svém Twitteru. Tím se ovšem dočkal kritiky od mnohých fanoušků. "Ministr se omlouvá za snímek a stahuje učebnice z prodeje? No tak, vždyť jsme v roce 2017," reagoval na Twitteru jeden z nich.