Blonďatá modelka se objevila po boku sedmnácti dalších krásek v nové kampani Love Cloud, jíž luxusní značka spodního prádla spustila na Valentýna. Od té společnost Victoria's Secret očekává, že „posílí její závazek otevřít se všem ženám a oslavovat je bez ohledu na rozdíly“. 

Účastníce Miss Czech Republic Hanka Dědková.
OBRAZEM: Líbí se vám? Uhrančivá „Selena Gomez“ z Ostravy je v TOP 20 Miss

Není proto divu, že se v kampani objevují profesionální a neprofesionální modelky různých barev kůže, věku i konfekční velikosti. Na jedné straně jsou to známé tváře jako Hailey Bieberová, Taylor Hillová či Adut Akechová, na straně druhé těhotná návrhářka doplňků Sylvia Bucklerová i transgender modelka Valentina Sampaiová, uvádí server americké televize CNN

„Dlouho jsem o tom snila, pracovala na tom a dnes se můj sen splnil. Konečně vám mohu prozradit své tajemství: Stala jsem se první modelkou Victoria's Secret s Downovým syndromem,“ napsala na svém instagramu 24letá Sofía Jirauová. 

„Děkuji všem, kteří podporovali mé projekty. Děkuji Victoria's Secret za to, že ve mně viděli modelku. Tohle je jen začátek!“ stojí dále ve španělsky psaném příspěvku, který modelka zveřejnila ve středu. 

Jirauová se v modelingu objevuje od roku 2019. Zároveň ale vlastní internetový obchod s oblečením, doplňky a drobnostmi do bytu Alavett, což je španělsko-anglická slovní hříčka vzniklá z fráze „I love it“. V únoru 2020 se stala jednou z mála modelek s Downovým syndromem, které se kdy zúčastnily proslulého newyorského Fashion Weeku.

Jak sama Jirauová zdůrazňuje na svých sociálních sítích, jejím cílem je „povzbudit ostatní, aby šli za svými sny“. „Vždycky říkám, že neexistují žádná omezení. Snažím se tak motivovat lidi, aby prolomili limity, které si stanovili oni sami,“ stojí na jejích webových stránkách.  

Downův syndrom je genetická porucha, jež je obvykle spojena s opožděným tělesným růstem, lehkým až středně těžkým mentálním postižením a charakteristickými rysy obličeje. Průměrný inteligenční kvocient dospělého člověka s Downovým syndromem se pohybuje kolem 50, což odpovídá mentálním schopnostem devítiletého dítěte. Není to však pravidlem.