Podle amerického časopisu Variety Linda Vesterová uvedla, že se ji Brokaw při dvou příležtostech snažil přinutit, aby ho políbila. Také řekla, že ji osahával a také vstoupil do jejího hotelového pokoje, aniž by ho pozvala.

"Mluvím o tom teď, protože NBC nedokázala zajistit nikoho, kdo by prošetřil skutečný a dlouhodobý problém sexuálního zneužívání v její zpravodajské divizi," uvedla Vesterová.

Brokaw ve svém prohlášením poskytnutém novinářům NBC obvinění popřel. "S Lindou Vesterovou jsem se sešel jen dvakrát před třiceti lety, a to na její žádost, když chtěla poradit ohledně své kariéry v NBC. Ty schůzky byly krátké, srdečné, ale přiměřené, a navzdory Lindiným obviněním nešlo o žádné romantické pokusy o sblížení, ani tehdy, ani kdykoli později," uvedl Brokaw.

Podle listu Variety opustila Vesterová NBC v roce 1999 a až do roku 2006 působila ve Fox News. Brokaewa obvinila zhruba měsíc poté, co byl kvůli "nevhodnému sexuálnímu chování na pracovišti" vyhozen další z moderátorů NBC Matt Lauer. Prezident NBC News Andy Lack loni v prosinci připustil, že Lauerovo obvinění odhalilo na straně NBC organizační selhání.

"Mnoho z vás se ptá, co děláme proto, abychom se poučili z okolností kolem otřesného chování Matta Lauera, jak k tomu vůbec mohlo dojít a proč to nebylo ohlášeno dřív," uvedl tehdy Lack. "Teď jsme viděli, že pokud zaměstnanec takové pochybení ohlásí, systém funguje. Jeho stížnost je rychle vyhodnocena a následují další smysluplné kroky. Na druhé straně jsme se poučili, že se musíme mnohem víc snažit, aby se lidé cítili v právu, když takovou věc ohlásí. Rozhodujícím prvním krokem je takové špatné chování hlásit," uvedl šéf NBC.

Deník Washington Post ve čtvrtek uvedl, že NBC plánuje přezkoumat svou firemní kulturu, ale nehodlá najmout žádnou externí firmu, která by v ní začala vyšetřovat.