V Bernu se z debaty o cenách rychlého občerstvení u veřejných bazénů stalo politikum. Socialisté a jejich mládežnická frakce (JUSO) předložili návrh, aby ve veřejných městských lázních byla možnost dát si i jiné, než „hipsterské" jídlo. Tedy to, které není módní a které odpovídá odlišnému stylu části mladé generace, ale které hlavně není předražené. Jenže koupaliště ve snaze nalákat generaci „jinak žijících a myslících" mladých lidí tomu přizpůsobuje i nabídku jídel, mezi které obyčejné hot dogy, bagety a hamburgery nepatří.

Zastánci „potravinové rovnoprávnosti" v Bernu argumentují tím, že koupaliště začala lákat hipstery tím, že zcela zmizely stánky a bufety s normálním občerstvením a nahradily je prodejny zaměřené na módní a hlavně drahá jídla. Uvádějí příklady, kdy „nový" tzv. ekologický hot dog vyjde na téměř deset švýcarských franků, zatímco dříve byl téměř ten samý za polovinu. Z koupališť zmizely i tradiční stánky se zmrzlinami, místo nich se tu prodávají „zdravá jídla". Možná jsou chutnější a v porovnání s tradičními jídly i zdravější, ale ne každý si je může dovolit.

Socialisté poukázali na to, že se zdražováním se zužuje i sociální struktura návštěvníků. Barbara Kellerová, členka vedení mladých socialistů v Bernu, tvrdí, že „zvyšování cen vylučuje jako návštěvníky lidi s nízkými příjmy". Ti podle ní z veřejných koupališť ve ve městě mizí. Prodej zdravějších druhů jídla Kellerová vítá, ale růst nákladů považuje za nepřiměřený.