Podle odborníka bude mít monacký pár ohledně následnictví více možností. „Podle starých tradic je považováno za starší to dítě, které vyjde z matky jako druhé, protože bylo zplozeno jako první. To je tradice, která je normálně respektovaná v královských rodinách. V 18. století, když manželka (krále) Ludvíka XV., Marie Leszczynská, porodila dvojčata Elisabeth a Henriette, tak Henriette vyšla první. Takže se Henriette pokřtila: První dáma. Ovšem (hlava královské dynastie Bourbonů) Ludvík Bourbonský to se svými dvojčaty v roce 2010 udělal naopak. Řídil se modernějším pravidlem, že rozhoduje pořadí narození," uvedl francouzský expert na šlechtické a královské otázky Stéphane Bern. V době Ludvíka XV. totiž lidé neměli znalosti z buněčné biologie, které má lidstvo ve 21. století.
Image knížectví
Situace by byla ještě pikantnější, kdyby princezna rodila císařským řezem. V případě, že by se jednalo o dvě dívky nebo dva chlapce, stalo by se dědicem trůnu to dítě, které by lékař vytáhl jako první. Pokud by se jednalo o chlapce a dívku, tak by byl s ohledem na monackou ústavu následníkem chlapec, dodal novinář a publicista Stéphane Bern.
Narození dvojčat knížecímu páru v Monaku může zastiňovat očekávané narození druhého královského dítěte princi Williamovi a Kate v Británii. Podle webu deníku Le Parisien vypukne kolem těchto šťastných událostí komunikační válka. Narození dvojčat totiž kromě rodičovského štěstí vylepší image knížectví tím, že vyvolá ohromnou vlnu sympatií, vysvětlil list.
Šestapadesátiletý Albert II. a šestatřicetiletá Charlene, bývalá reprezentantka Jihoafrické republiky v plavání, se vzali před třemi lety. V Monaku šlo o první svatbu vládnoucího knížete od roku 1956, kdy si Albertův otec Rainier III. bral hollywoodskou herečku Grace Kellyovou.
S tou je nová paní monackého knížecího paláce srovnávána. Vysokou, štíhlou blondýnu Charlene, která není urozeného původu, už prý Monačané považují za důstojnou dědičku role Albertovy matky, kněžny Grace, která tragicky zahynula v roce 1982.
Rodina Grimaldiů vládne Monaku od roku 1297.