„Vážné škody nejsou, na místě jsou záchranné složky,“ sdělil Sobjanin ve svém velmi stručném oznámení na telegramu.

Sobjanin o incidentu informoval až poté, co se na telegramu už nějakou dobu šířily videozáznamy, na nichž je vidět dým stoupající nad Karamyševským nábřežím. Záznam zveřejnil také informační kanál Baza, který má blízko k ruským bezpečnostním složkám.

Ilustrační snímek
Městem u Moskvy otřásl silný výbuch. Zraněných jsou desítky

Další jím sdílený videozáznam údajně zachycuje daný dron ještě ve vzduchu. Podle dalšího telegramového kanálu se úlomky dronu našly také na parkovišti jedné z nemocnic blízko zasaženého nábřeží.

O zmařeném dronovém útoku na Moskvu dnes informovalo také ruské ministerstvo obrany. To uvedlo, že ruské obraně se podařilo bezpilotní letoun zlikvidovat prostředky elektronického boje a že jeho úlomky se zřítily v zalesněné oblasti. Ani u tohoto oznámení není jasné, zda souvisí s tím Sobjaninovým. Dronový útok ministerstvo připsalo ukrajinským silám.

Kyjev, který dnes dopoledne čelil ruským raketovým útokům, se k tomu zatím nevyjádřil.

V poslední době jsou dronové útoky, exploze a následné požáry v Rusku na denním pořádku. Podle hodnocení médií jsou některé z těchto událostí dílem ukrajinských sil. Ukrajina, která se už zhruba rok a půl brání ruské invazi, ale tvrdí, že na ruské území neútočí.

Život v Rusku. Ilustrační snímek
Aplikace parodovala udavačství v Rusku. Lidé však posílali i skutečná udání

Tento týden zranil desítky lidí mohutný výbuch ve městě Sergijev Posad asi 50 kilometrů od Moskvy. V červenci a na začátku tohoto měsíce drony zasáhly jeden mrakodrap v moskevské obchodní čtvrti Moskva-City.

V květnu byla Moskva svědkem dronového útoku na Kreml, který ale způsobil jen nepatrné škody.

Letiště Vnukovo krátce uzavřelo svůj vzdušný prostor

Moskevské letiště Vnukovo dnes krátce uzavřelo svůj vzdušný prostor, pozastaveny tak byly všechny přílety i odlety. Příčinou měl být dron, není ale jasné, zda pozastavení provozu letiště souvisí právě s dronem, jehož úlomky dopadly na moskevské nábřeží. Letiště provoz po více než hodině obnovilo.

„Z důvodů, které nemá letiště pod kontrolou, byla od 09:40 (08:40 SELČ) na letišti Vnukovo zavedena dočasná omezení příletů a odletů. Některé lety byly z bezpečnostních důvodů přesměrovány na jiná letiště moskevského leteckého uzlu,“ citovala RIA Novosti z tiskové zprávy letiště.

Panenka Barbie od společnosti Mattel uvedená speciálně u příležitosti premiéry filmu Barbie. Panenka má podobu hlavní představitelky Barbie, Margot Robbie
Ruská kina pouští nelegální kopie Barbie. Může rozjet anorexii, hřímá poslankyně

Provoz letiště byl obnoven v 10:50 moskevského času (09:50 SELČ), uvedla agentura TASS s odkazem na tiskovou službu letiště.

Podobná opatření letiště v poslední době přijalo opakovaně. Oblast ruské metropole v posledních týdnech čelila několika útokům dronů, z nichž Rusko viní Ukrajinu. Kyjev se k incidentům nevyjadřuje.