Už před polednem stály na hlavní moskevské ulici - Tverské třídě - kolony nákladních automobilů se stovkami milicionářů, mnohé přijely z různých, často vzdálených ruských oblastí. Na Puškinově náměstí se pod dohledem několika policejních kordonů sešli představitelé opozičních hnutí a stran, například liberálního Jabloka či Sjednocené občanské fronty někdejšího šachisty Garriho Kasparova. Demonstrace měla upozornit na ničení parků a zvůli místních radnic a starosty Jurije Lužkova v ruském hlavním městě.

"Všechny ty manévry okolo, to je reakce moci na jakýkoliv protest. Cokoliv Kremlem zakázaného je označeno za extremismus," řekl ČTK Kasparov. Novinářům ale připomínal, že hlavní akce opozičních hnutí sdružených kolem platformy Jiné Rusko se uskuteční v Moskvě 14. dubna, kdy se bude konat Pochod těch, kteří nesouhlasí. Podobnou akci před týdnem v Nižním Novgorodu policie tvrdě rozehnala.

Pod hesly jako "Lužkova do důchodu" nebo "To je naše město" se demonstranti z Puškinova náměstí vydali po Tverské ulici do centra, kde asi dvě a půl tisícovky komunistů protestovaly nejen proti moskevské správě, ale i proti chudobě, sociální nespravedlnosti a politice Kremlu.

Odpoledne se dalších několik desítek zástupců levicových i liberálních protikremelských hnutí sešlo na Turgeněvově náměstí, kde lidé v obklíčení pořádkových jednotek protestovali proti odvodům do armády. Demonstranti připomínali průzkum veřejného mínění, podle něhož polovina ruských občanů nevěří ve schopnost ruské armády účinně bránit zemi.