První výbuch se ozval ze suterénu budovy Wanda-Plaza, kde se nachází garáže. K dalším explozím došlo ve 30. patře výškové stavby. Podle očitých svědků postihlo budovu celkem 20 výbuchů. Lidé z okolních staveb okolí byli evakuováni, informoval státní deník Beijing Youth Daily. Budova je označovaná jako Wanda Plaza Apartment či Wanda Shopping Plaza a nachází se v rušném centru města.

„Obchodní dům prostřednictvím hlásného systému vyzval všechny návštěvníky, aby budovu okamžitě opustili. Utíkali jsme jako o život,“ popsal pro čínský list svědek, který se během explozí nacházel uvnitř mrakodrapu.

Na videozáznamech svědků z místa tragédie je vidět rušná silnice, která je zahalena hustým kouřem. Lidé v panice prchají, aby se skryli do bezpečí. „Slyšel jsem víc výbuchů,“ řekl agentuře DPA jeden ze zaměstnanců blízké restaurace. Na dalším videu byl patrný výbuch ve vyšších patrech výškové budovy. Podle AFP není jisté, zda záběry skutečně pochází z místa události. 

Společnost Dalian Wanda Group má podobné výškové stavby po celé Číně. Nacházejí se v nich nákupní pasáže, restaurace, kina, ale také kanceláře různých společností a úřadů. Policisté začali incident vyšetřovat.

Útoky v Číně

Na území Číny došlo v minulosti k několika bombovým útokům. Loni v červenci šestadvacetiletý mluž odpálil výbušninu před budovou ambasády USA v Pekingu. Při explozi nebyl zraněn nikdo kromě pachatele, který byl podle policie z čínské autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko.

V červnu 2017 vybuchla nálož před mateřskou školou ve východní provincii Ťiang-su. Osm lidí výbuch zabil a desítky utrpěly zranění. Útočníkem byl podle policie dvaadvacetiletý mladík s psychickými problémy, který při útoku zemřel.