Kdokoli se chtěl ve čtvrtek v noci podívat na twitterový účet amerického prezidenta Donalda Trumpa @realDonaldTrump, uviděl jen nápis na modrém pozadí: "Sorry, tato stránka neexistuje!" A jak informuje CNN, nešlo o technickou závadu, ale o čin zaměstnance Twitteru, který trávil svůj poslední den v této práci.

Zmizení Trumpova účtu Twitter okomentoval nejdřív tak, že šlo o "neúmyslnou deaktivaci v důsledku lidského pochybení". O pár hodin později ale vydal prohlášení, podle nějž bylo dalším šetřením prokázamo, že vypnutí účtu má na svědomí "pracovník zákaznické podpory Twitteru… v posledním dni zaměstnání". 

Firma dále uvedla, že incident podrobí "kompletnímu vnitřnímu přešetření".

Trumpův účet byl mimo provoz přesně jedenáct minut, poté byl opět obnoven. I tento čas ale stačil na to, aby se celá tato sociální síť stala líhní nových spekulací, spikleneckých teorií a bezpočtu sarkastických poznámek.

"Můj odhad: Smazání účtu doporučili Trumpovi jeho advokáti, protože je ve vážném právním ohrožení," napsal jeden z uživatelů Twitteru.

"Dědečku, kde jsi byl, když Trumpovi spadnul twitterový účet?" vtipkoval jiný.

Když se objevila zpráva, že to udělal jeden ze zaměstnanců Twitteru schválně, vtipů ještě přibylo.

Pro Trumpa je jeho twitterový účet nejdůležitějším médiem jeho agendy a mimo jiné i důležitým nástrojem, který mu pomohl k prezidentskému úřadu. Pověstnými se staly zejména jeho ranní bojovné tweety, jimiž řeší lokální i mezinárodní politiku.

V tomto týdnu se stal známý jeho tweet, že požaduje pro pachatele teroristického útoku na Manhattanu trest smrti, terčem Trumpových ostrých tweetových poznámek se stali i hráči NFL, kteří si klekli během hraní americké hymny, aby protestovali proti rasové nespravedlnosti. Twitter byl také hlavním Trumpovou platformou při vyřizování účtů se Severní Koreou.