Dallaská policie o neobvyklém případu informovala na Twitteru, kde uvedla: „Dne 30. července 2022 přibližně o půl dvanácté dopoledne reagovala dallaská policie na oznámení o střelbě v bloku 2200 v Medical District.“ Podle amerického časopisu People viděla policie při vstupu do domu velké množství krve a krvavou stopu před bytem. V bytě se však podle vyšetřovatelů nikdo nenacházel.

Podle serveru Unilad policisté zanedlouho obdrželi telefonát z místní nemocnice. Místní lékaři jim oznámili, že našli před budovou ve vozidle ženu a muže se střelnými zraněními.

Zemřel v nemocnici

Policie dále k případu uvedla: „Předběžným vyšetřováním jsem dospěli k tomu, že podezřelý, šestadvacetiletý Byron Redmon postřelil dospělou ženskou oběť do krku. Kulka poté vyšla ven a zasáhla Redmona do nohy. Redmon na následky střelného zranění zemřel v nemocnici.“

Nabíjení brokovnice - Ilustrační foto
Krvavá vražda na safari v Africe: Muž měl ženu zabít kvůli milence a pojistce

Ač byla zasažena do tak zranitelného místa na těle, postřelená žena měla nakonec velké štěstí. „Ještě téhož dne, kdy ji lékaři ošetřili, byla z nemocnice propuštěna. Vyšetřování případu stále probíhá,“ píše CBS News.

Čísla jsou alarmující

Tato střelba, ač s neobvyklým koncem, se bohužel pouze zařadí na dlouhý seznam těch, ke kterým ve Spojených státech dochází každý den. 

Podle Brady United, organizace proti násilí páchanému střelnými zbraněmi, je v Americe každý den postřeleno 321 lidí. Z toho je 111 zabito neúmyslně, 42 zavražděno a 95 postřeleno úmyslně, ale přežijí.

Čísla z letošního roku jsou navíc alarmující. Podle amerického archivu Gun Violence Archive totiž v roce 2022 došlo již zatím k nejméně 385 masovým střelbám.

K jedné takové události, která následně šokovala svět, došlo nedávno v texaském Uvalde. Mladík Salvador Ramos zahájil palbu na základní škole Robb a podařilo se mu zabít 19 dětí a dva dospělé.

Po této tragédii vydal prezident Joe Biden emotivní prohlášení. „Po Columbine, po Sandy Hook, po Charlestonu, po Orlandu, po Las Vegas, po Parklandu se nic neudělalo. Tentokrát to musíme změnit. Tentokrát musíme skutečně něco udělat. Problém, kterému čelíme, je otázkou svědomí a zdravého rozumu,“ prohlásil.

Střelba ve škole v Uvalde
Tragédie v Uvalde: Za vysoký počet obětí mohou i mnohá selhání, tvrdí zpráva

Prezident dále dodal: „Musíme zakázat útočné zbraně a velkokapacitní zásobníky. A pokud nemůžeme zakázat útočné zbraně, pak bychom měli zvýšit věk pro jejich nákup z 18 na 21 let.“

Přesto se po tomto krutém masovém činu udělalo pro kontrolu zbraní v USA jen velmi málo, což vedlo k dalším masovým střelbám a také domácím incidentům, včetně výše zmíněného případu, při kterém zemřel Byron Redmon.