Na konci minulého roku se podle BBC při dvou nezávislých lékařských prohlídkách ukázalo, že Sarkarová nemá jednu ledvinu.

Žena se nechala slyšet, že se její muž častokrát hlásil o věno, které doposud nedostal. Darování věna od rodiny nevěsty rodině ženicha je v Indii oficiálně zakázáno už od roku 1961.

Raketa Agni II
Indie testovala mezikontinentální raketu. Může zasáhnout Pákistán i Čínu

Indická média k případu uvedla, že žena byla kvůli chybějícímu daru po několik let obětí domácího násilí ze strany manžela.

„Můj manžel mě vzal na soukromou kliniku v Kalkatě, kde mi spolu se zaměstnanci řekl, že mi lékaři musí odoperovat zanícené slepé střevo,“ popsala Sarkarová pro Hindustan Times. „Zároveň mi řekl, že o této operaci nesmím nikomu v Kalkatě říct,“ dodala.

Po několika měsících ji její vlastní rodina vzala k lékaři poté, co se u ní projevily zdravotní problémy. Tehdy také díky rentgenu zjistila, že jí jedna ledvina chybí. Druhé lékařské vyšetření domněnku potvrdilo.

Ilustrační foto.
Ženy smlouvají méně, prosadí si ale svou. Jak se vyjednává ve světě?

„Tehdy jsem pochopila, proč můj muž nechtěl, abych o té operaci někomu říkala,“ řekla Sarkarová pro Hindustan Times. „Prodal mou ledvinu, protože moje rodina nebyla schopná splnit jeho požadavky na svatební dar,“ dodala.

„Případ byl zařazen pod správu Transplantací lidských orgánů a tkání. Také jsme obžalovali tři osoby za pokus o vraždu a mučení nevěsty,“ dodal pro list The Telegraph India policejní inspektor Udayshankar Ghosh.

Ilustrační foto.
Sejměte burky a nikáby. Dánsko chce zakázat zahalování tváře na veřejnosti