Muž a žena byli převezeni do nemocnice.  Policista byl raněn do ramene. Na místě zůstali jeho kolegové. Manchesterská radnice krátce po incidentu potvrdila, že silvestrovské oslavy v centru města budou pokračovat a že posílí bezpečnostní opatření.

Situaci popsal producent živého vysílání rozhlasové stanice BBC 5 Sam Clack, který byl shodou okolností „velmi blízko té nejděsivější věci“. Nejprve na tramvajové zastávce spatřil pobodaného muže a posléze uslyšel výkřik, uvedl.

Chtěl napáchat větší škody

„Žena srdceryvně křičela, vypadalo to, jako by se prali. Viděl jsem, jak se k němu blíží policisté v reflexních vestách. Přiblížil se ke mně,“ líčí útok Clack. „Sklopil jsem pohled a zaznamenal jsem, že drží nůž s černou rukojetí, s ostřím dlouhým dobrých 30 centimetrů“ dodal.

Policisté na útočníka použili pepřový sprej a elektrický paralyzér. „Byl velmi agresivní a rozhodně měl v úmyslu napáchat víc škody, než se mu skutečně povedlo,“ konstatoval Clack. „Dokud budete bombardovat cizí země, tyhle sračky se budou opakovat,“ řekl podle Clacka agresor v momentě, kdy jej policisté drželi paralyzovaného na zemi.

Policisté případ řeší jako teroristický čin. Podle vrchního konstábla Iana Hopkinse byli dva zranění civilisté poraněni velice vážně, pořezaný policista byl již propuštěn z nemocnice. Hopkins také ocenil práci strážníků, kteří pachatele na stanici Victoria zadrželi. 

Zasahujícím jednotkám poděkovala také britská premiérka Theresa Mayová. „Mé myšlenky patří obětem silvestrovského útoku, který se včera v noci odehrál v Manchesteru,“ napsala na svůj twitter.