Podle televize ABC je prý podezřelým starší muž z Rochesteru, který údajně trpí psychickými problémy. ABC uvedla, že dnes řekl synovi, aby se večer díval na zprávy. Agentura AP posléze podezřelého identifikovala jako Leelanda Eisenberga. Prý se v kanceláři dožadoval rozhovoru s kandidátkou.

Demokratka Clintonová byla ve státě Virginie a nebyla nijak ohrožena. Přesto dostala ochranku navíc. Nicméně kvůli situaci v New Hampshire odvolala plánovaný projev před místním vedením Demokratické strany.

Muž vstoupil do kanceláře Clintonové asi v jednu hodinu odpoledne, tvrdil, že má na hrudi připevněnou bombu a nařídil lidem, aby si lehli na zem. Propustil pak jednu ženu s malým dítětem a asi o hodinu později další ženu - podle místní televize WMUR šlo o dobrovolníky pracující pro Clintonovou.

Napadená kancelář je jednou ze 16, které Clintonová v tomto státě má. V New Hampshire se po stranických shromážděních v Iowě konají první primární volby, které mají značný vliv na další vývoj kampaně. Všichni kandidáti proto věnují tomuto nevelkému státu na východním pobřeží USA velkou pozornost.