Japonské děti a i někteří dospělí si už dávno oblíbili drobné předměty jako gumy nebo přívěšky ve tvaru hovínek. Tělesné funkce a jejich projevy mají své místo i v televizních show a muzeum je jednou z dalších připomínek, že intimní téma už pro Japonce není tabu.

Busta krále Tutanchamona, faraona Horního a Dolního Egypta
V Londýně draží 3000 let starou bustu krále Tutanchamona. Egypt se bouří

Návštěvníky muzea čeká krátké úvodní video a pak si mohou sednout na jednu z pestrobarevných a nefunkčních toalet, která jim po chvilce hraní hudby vydá pastelový výkal jako suvenýr.

Obchod se suvenýry

Velmi populární je sekce plná instalací určených jenom k vyfocení a uveřejnění na sociální síti instagram. Návštěvníci zde naleznou například levitující exkrementy, zahraniční turisty potěší stěna pokrytá neonovými nápisy "hovínko" ve všech možných jazycích, včetně českého. Největší exponát sahá až ke stropu, obří socha výkalu každých 30 minut vyfukuje bublinky a pěnu.

Výstavní síň na bízí také velké množství tematické zábavy, včetně interaktivních her jako virtuální fotbal, kde se místo míče do brány kopou jak jinak než exkrementy. Pokud návštěvníci nemají všudypřítomných hovínek, záchodů a toaletního papíru dost, mohou si vybrat z velké nabídky v obchodě se suvenýry.

Muzeum, které otevřelo letos v březnu, navštívilo za prvních 30 dní přes 100 tisíc lidí. Výstava potrvá do září.

Na Kampě začala výstava s názvem Meda Ambasadorka umění.
V pražském Muzeu Kampa začala výstava o Medě Mládkové