Už v polovině června vzbudil celosvětovou pozornost jiný mýval, který vyšplhal po fasádě 23 pater kancelářské budovy až na střechu v minnesotském městě St. Paul. Mýval z New Jersey, který se jej pokusil napodobit, takový výkon nepředvedl, ačkoli z jiného úhlu pohledu byl šťastnější.


Podle televizní stanice Fox 29 byl spatřen, jak leze po stěně bytového domu v Ocean City. V okamžiku, kdy se dostal na úroveň devátého patra, pravděpodobně změnil názor na své dobrodružství, otočil se a spadl. Po dopadu do písku se k překvapení svědků postavil a rychle utekl.

Měl obrovské štěstí

Mývalové jsou známí svou mrštností. Dokážou zatnout své nezatahovací ostré drápy do povrchů jako je kůra stromů nebo beton, otočit své údy o 180 stupňů a s lehkostí slézat svislé plochy. Výkon mývala z New Jersey přesto překvapil i odborníka.

„Vlastně jsem byl docela překvapen, když jsem zjistil, že mýval mohl spadnout z tak vysoké výšky a nezranit se,“ řekl serveru Live Science Sam Zeveloff, zoolog z Weber State University v Ogdenu ve státě Utah. „V literatuře o tom nic není. Měli by být schopni spadnout ze stromu s několika boulemi a modřinami, ale z tak vysoké budovy to vypadá zvláštně. Šťastný mýval,“ dodal Zeveloff.

Měkký povrch, na který dopadl, také mohl zmírnit jeho pád. „Bylo štěstí, že přistál na povrchu, který vypadal jako měkký písek,“ myslí si zoolog.