"Vojenská policie postřelila muže, který hrozil nožem. Byl zraněn a vzat do vazby," uvedla v pátek odpoledne amsterdamská policie pro agenturu Reuters. K žádným dalším zraněním nedošlo. Podle nizozemské zpravodajské stanice NOS News byla dočasně evakuována nákupní zóna Schiphol Plaza, která se nachází poblíž pasové kontroly, po policejním zásahu byly ale opětovně zpřístupněny veřejnosti. 

"V pátek odpoledne vstoupil do kanceláře Marechaussee (vojenské policie) na letišti Schiphol muž a hrozil mým kolegům nožem. Poté, co je začal ohrožovat, vytáhli služební zbraně a postřelili jej do nohy," uvedl mluvčí letištní vojenské policie Dennis Muller s tím, že muž byl hospitalizován. Informuje o tom agentura AFP.

Policie později uvedla, že podezřelý je devětadvacetiletý muž z Haagu, který je letištní vojenské policii už známý z několika předchozích násilných incidentů, jichž se na letišti Schiphol v minulosti dopustil.

Střelba ale vyvolala na letišti paniku. Pracovník místního rychlého občerstvení sdělil AFP, že viděl "muže mávajícího nožem kolem sebe", načež zaslechl jeden výstřel. "Bylo to děsivé, když jsem viděl, jak s tím nožem máchá," uvedl muž, který nechtěl být jmenován.

Letiště Schiphol je jedním z pěti nejrušnějších evropských leteckých uzlů. Loni odbavilo rekordních 63,6 milionu cestujících, v roce 2015 to bylo 58 milionů.

Podle policejního mluvčího Mullera se zdá, že muž je nejspíš pomatený. Motivy jeho činu jsou předmětem vyšetřování. Pro dopravu na letišti neměl incident kromě dočasné evakuace podle Mullera žádné další následky.