Zrušena byla také řada místních letů a trajektových spojení a z moře byly odvolány rybářské čluny. Více než 100.000 obyvatel provincie Albay bylo vyzváno k evakuaci do bezpečnějších oblastí.

Podle meteorologů by měl živel udeřit během následujících 24 hodin na východní provincii Aurora a severně od Manily přeletět hlavní filipínský ostrov Luzon. Tajfun doprovází vichr přesahující v nárazech rychlost 150 kilometrů v hodině. Meteorologové varují před sesuvy půdy, záplavami a přívalovými vlnami v pobřežních oblastech.

Prakticky ve všech provinciích ostrova Luzon, který obývá 48 milionů lidí, byl zvýšen stupeň varování před tajfunem. Zrušeny byly lety do centrálních a východních regionů země a plavby trajektů mezi filipínskými ostrovy. V přístavech tak uvázly stovky řidičů automobilů i pěších, kteří se chystali trajekty využít. Vojáci a záchranáři byli uvedeni do stavu pohotovosti.

Bouře by mohla způsobit také vážné zemědělské škody vzhledem k tomu, že ohrožené provincie Aurora a Isabela jsou známé pěstováním rýže a obilí. Zasaženy budou zřejmě i oblasti produkce kokosových ořechů.