Jacksonvillský šerif Mike Williams vyloučil, že by měl střelec komplice. "Nemáme v tomto případě žádného dalšího podezřelého. Šlo o jediného střelce, který na místě zahynul," dodal. 

Podle jeho slov se podezřelý David Katz sám zastřelil. Federální úřad pro vyšetřování (FBI) prohledal jeho domov. Katz údajně svůj čin spáchal jednou ruční střelnou zbraní.

Předchozí informace médií hovořily o tom, že střelecký útok při videoherním turnaji si vyžádal nejméně čtyři mrtvé a sedm zraněných, podle posledních informací jde ale o tři mrtvé a devět zraněných. Policie také už dříve informovala, že muž útočil sám a že jde o bělocha.

Donald Trump při návštěvě vojenské školy v roce 2015.
Zpřísním držení zbraní, přislíbil po masakru ve škole Trump

K incidentu došlo na turnaji ve videohře amerického fotbalu Madden 19, který se přenášel online z restaurace Chicago Pizza v obchodním centru Jacksonville Landing. Podle pořadatelské společnosti EA Sports je David Katz vítězem mistrovství z minulého roku.

Podle místních médií skončilo šest lidí v jacksonvillské nemocnici. Stav pěti z nich je stabilizovaný, šestý je ale v kritickém stavu.

Na videu zveřejněném na sociálních sítích je vidět, jak hráči reagují na střelbu. Předtím, než se nahrávka vypne, je slyšet pláč. „Slyšel jsem mnoho výstřelů, nejméně dvacet,“ řekl CNN Ryen Aleman, který v době, kdy se začalo střílet, opouštěl toaletu.

Televizní stanice Fox News s odvoláním na nejmenovaného svědka uvedla, že střelcem byl jeden z hráčů, který prohrál. "Zbláznil se a začal střílet," prohlásil jeden z účastníků turnaje. 

Střelba na floridské škole
Při střelbě na floridské škole zemřelo 17 lidí. Zabíjel vyloučený student

Vítěz jednoho z předchozích ročníků turnaje Drini Gjoka na twitteru uvedl, že byl postřelen do ruky. „Nejhorší den mého života. Už nikdy nebudu cokoliv považovat za samozřejmé. Život může skončit během sekundy,“ napsal hráč.

Ke střelbě došlo v okamžiku, kdy se ve Spojených státech diskutuje o pravidlech pro držení střelných zbraní, připomněla agentura Reuters. Tyto diskuze přitom podnítil únorový útok na střední škole ve floridském Parklandu, kde zemřelo sedmnáct lidí.  

Jacksonville Landing je místo v centru města u řeky svatého Jana, kde se nachází množství obchodů a restaurací. Každoročně se zde koná na 600 akcí - a to včetně oslav Vánoc, Nového roku či Dne nezávislosti -, uvedla televizní stanice Fox News. 

Nikolas Cruz v soudní síni
Vrah z Floridy se k masakru 17 lidí přiznal. Škola o jeho sklonech věděla