Na mnoha místech byly přerušeny dodávky elektřiny, kvůli zatopeným a podemletým silnicím kolabuje doprava. Zavřené zůstávají školy i turistická centra. Informoval o tom server BBC.

Pobřežním městem Terracina se přehnala dvě tornáda, která zabila jednoho člověka a dalších 10 zranila. Na italskou riviéru udeřily devítimetrové vlny. V letovisku Rapallo bouře zničila lusuxní jachty kotvící v přístavišti.

Historické jádro Benátek zasáhly povodně, které zaplavily tři čtvrtiny města. Zavřené je náměstí sv. Marka, kde bylo v pondělí odpoledne naměřeno 156 centimetrů vody, což je čtvrtý nejvyšší zaznamenaný rekord v historii města.

Na surfu ve větru

Celkem zahynulo 10 osob napříč celou Itálií. V regionu Benátska zemřel muž, na kterého spadl strom, dobrovolný hasič zahynul v Jižní Tyrolsku. Další obětí byla žena, která zemřela při sesuvu půdy ve svém domě a rybář, který šel zkontrolovat svou loď na jezeře Trento. Nástrahám extrémních sportů podlehl i 63letý surfař, kterého na svém kite-surfu vítr nahnal proti skaliskům.

Meteorologové varují, že extrémní počasí bude nadále přetrvávat.