Na izraelské straně si útoky podle oficiálních údajů vyžádaly tři zraněné. Izraelské nálety na vojenské struktury Hamásu, včetně dvou tunelů, skladu zbraní, školících a velitelských středisek, pak stály život dva teenagery. Dalších 14 Palestinců pak bylo zraněno.

Mluvčí izraelské armády Jonathan Conricus uvedl, že se jednalo o největší denní nálet na Gazu od izraelsko-palestinského konfliktu v roce 2014.

„Bylo rozhodnuto přijmout tvrdé kroky proti agresi z Gazy. Izrael zvýší své vojenské síly, jak bude třeba,“ uvedli izraelští představitelé. Armáda je připravena "na možnost, že se tyto události rozšíří i za hranice Gazy,“ citoval list Haaretz vysokého důstojníka izraelského letectva.

Záběry izraelské odvety v Gaze

Zdroj: Youtube

Izraelský kabinet plánuje na svém nedělním zasedání diskutovat o nejnovější eskalaci násilí na jihu země. Palestinský představitel, který pod podmínkou anonymity hovořil s agenturou Reuters, uvedl, že Egypt a další mezinárodní hráči udržují kontakty s Izraelem a pásmem Gazy s cílem obnovit zde klid.

Obnovení klidu však bude složité. Hamás z rozpoutání posledního násilí naopak obviňuje Izrael. „Po bezohledné izraelské agresi, která se v sobotu brzy ráno zaměřila na pásmo Gazy a traumatizovala děti, ženy a starší lidi, palestinská odbojová frakce odpověděla útoky na stanoviště okupační izraelské armády,“ napsal mluvčí Hamásu Fawzi Barhoum na internetových stránkách skupiny.