Počet úmrtí prozradili místním médiím policisté, dodali však také, že se v následujících hodinách klidně může i navýšit. Mezi jedenáctkou zemřelých byla i mladá dívka, její věk nicméně – stejně jako celá identifikace – stále nebyl upřesněn. K dalším obětem patří například i Nizozemec či čtyřiadvacetiletá Italka. Není známo, že by mezi zesnulými byli i nějací Češi.

Sebastian Kurz.
Kurz chce uzavřít evropské přístavy. Stejného názoru jsou i Muscat či Babiš

Někteří lidé se dokázali zachytit na přilehlých skalních výstupech a pomoci z vodního pekla řeky Raganello jim posléze museli přivolaní hasiči. Nejméně tři lidé se nyní podle DPA pohřešují, průzkum okolí probíhal i v noci. "Oběti byly zaplaveny v několik metrů hluboké skalní štěrbině," popsal vedoucí tamní civilní ochrany Carlo Tansi.

Záchranáři uvedli, je bude velice těžké zjistit, kolik výletníků se do míst za celý den vydalo. Podle serveru Corriere della Calabria oblastí denně projdou desítky turistů. V určitých ročních obdobích je přístup do oblasti omezen či rovnou zakázán, jindy však lidé mohou místo navštívit i sami, tedy bez průvodce.

Zmíněná krajina poblíž Civity je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v regionu. Nacházejí se zde také mimo jiné i raftingová centra, podél řeky jsou pak pro větší bezpečnost základny hasičů, alpské služby či civilní obrany.

Zřícený most Ponte Morandi v italském Janově.
Kamery zachytily pád mostu v Janově. Další práce byly zastaveny, kvůli pilíři