Jako dravé zvíře. Tak prý se během natáčení několika sérií televizního seriálu Dům z karet choval Kevin Spacey, představitel hlavní role bezskrupolózního politika Franka Underwooda. Informují o tom americká média.

CNN například vyslechla příběh bývalého nejmenovaného asistenta produkce, kterému prý Spacey "položil ruce na kalhoty", následně ho zatlačil do svého přívěsu, zablokoval mu dveře a snažil se o "nevhodný kontakt". Hned osm členů štábu, kteří pracují nebo v minulosti pracovali na seriálu, obvinilo slavného herce z "toxické" atmosféry na place, kterou podle nich vytvářel svým neustálým sexuálním obtěžováním. Podle nich se Spacey zaměřoval na mladé muže a jeho nepřístojnosti zahrnovaly "nevhodné dotyky" a "hrubé poznámky".

Skandál kolem osmapadesátileté herecké hvězdy začal minulou neděli poté, co se americký homosexuální herec Anthony Rapp svěřil serveru BuzzFeed, že se s ním Spacey pokusil zhruba před třiceti lety, kdy Rappovi bylo 14 a Spaceymu 26, svést a vyspat se s ním. Spacey uvedl, že si na něco podobného nepamatuje, ale současně se okamžitě omluvil. "Upřímně si to nepamatuji. Pokud jsem se skutečně choval tak, jak popisuje, dlužím mu nejhlubší omluvu za hrubě nevhodné opilecké chování," řekl a současně poprvé veřejně přiznal, že měl "intimní vztahy se ženami i muži".

"S muži jsem měl romantické vztahy po celý život a nyní jsem se rozhodl žít jako gay," řekl Spacey.

Moc mu to ale nepomohlo. Společnost Netflix, která je producentem seriálu, už v úterý oznámila, že odkládá výrobu šesté a poslední řady Domu z karet na dobu neurčitou. Nespojila však toto oznámení se Spaceyho skandálem, naopak tvrdila, že k rozhodnutí o zastavení produkce poslední série došlo ještě předtím, než vyšel tento problém najevo. Podle Spaceyho PR zastoupení chce osmapadesátiletý herec vyhledat léčbu.