Turečtí vyšetřovatelé vzorky ze studny odebrali minulý měsíc, když místo prozkoumávali. Informovala o tom televize Al-Džazíra.

„Víme, že v noci z 16. na 17. října, když vyšetřovatelé v rezidenci konali svou práci, nedostali plné povolení, aby mohli prozkoumat i zahradu a studnu. Vzorky se jim ale i tak podařilo získat,“ uvedl reportér televize Al-Džazíra Andrew Simmons. „Tyto vzorky byly podrobeny analýze. Zjistilo se, že obsahují důkaz o použití fluorovodíku a dalších chemikálií,“ dodal. Podobné chemikálie se našly i ve vzorcích odebrané z kanalizace domu.

V domě bydlel saúdskoarabský konzul Muhammad Utajbí. Ten se den před prohlídkou 16. října vrátil zpět do Turecka. 

Zjištění tak nasvědčuje tomu, že tělo bylo rozpuštěno v kyselině, jak dříve naznačil poradce tureckého prezidenta Recepa Erdoğana Jasin Aktay. „Důvod, proč rozčtvrtili Chášukdžího tělo byl, aby se jej snadněji mohli zbavit. Nyní vidíme, že jej pouze nerozčtvrtili ale také rozpustili,“ řekl Aktay.

Chášukdží, který se netajil kritikou saúdské monarchie, byl nezvěstný od 2. října. Toho dne vstoupil do budovy konzulátu, aby získal dokumenty kvůli plánovanému sňatku. Ankara postupně předkládala důkazy pro své tvrzení, že novinář byl na konzulátu zavražděn, kvůli nimž byl Rijád pod stále silnějším mezinárodním tlakem.

Turečtí vyšetřovatelé se od začátku klonili k verzi, že byl Chášukdží zavražděn přímo v budově konzulátu. Saúdové to ale popírali a tvrdili, že novinář velvyslanectví ve zdraví opustil. Rijád poté s dvoutýdenním zpožděním přiznal, že Chášukdží byl na saúdském konzulátu v tureckém Istanbulu zabit po hádce se skupinou lidí, s nimiž se sešel. Tělo mrtvého prý převzal anonymní "spolupracovník".

Kvůli vraždě bylo zatím zatčeno 18 lidí, pět z nich ale bylo později propuštěno.