Finský server Helsingin Sanomat odpoledne citoval jednoho z cestujících, Onniho Kamaju. „V prostoru pro cestující byl kouř, což cestující nepříjemně překvapilo. Začali proto křičet a bít rukama o stěnu, aby si problému všimly i letušky," uvedl Fin. Letadlo údajně stihlo nastartovat, ze země se však kvůli zmíněnému problému neodlepilo.


K incidentu se vyjádřil i zástupce Českých aerolinií (ČSA). „Před startem pravidelné linky Českých aerolinií z Helsinek do Prahy letadlem Airbus A319 zaregistrovala naše posádka zápach a kouř ve střední části kabiny pro cestující. Kapitán z těchto důvodů rozhodl o evakuaci cestujících a posádky, která proběhla bez problémů. Všichni pasažéři a členové posádky jsou v pořádku. Pasažéři čekají v letištní hale v Helsinkách na další pokyny,“ řekl mluvčí ČSA Daniel Šabík serveru Blesk Zprávy.

Stejný muž pak pro Blesk Zprávy dodal, že letadlo kontrolují technici a cestující budou do cílové destinace dopraveni alternativním způsobem. Na palubě údajně bylo 140 lidí a na pražské letiště měl letoun dorazit před pátou hodinou odpolední.