Panika propukla na mostě vedoucí ke stanici. Zranění byli následně odvezeni do nedaleké nemocnice a na místě jsou již železniční úředníci.

„Most se rychle přeplnil kvůli davu cestujících. Ti se chtěli schovat před silným deštěm a rychle opustit stanici,“ řekl serveru BBC mluvčí železniční stanice Anil Saxena. Výsledkem byla následná panika a ušlapání, při nichž zemřelo 22 cestujících a dalších nejméně 33 bylo zraněno. „Incident se bude dále vyšetřovat,“ dodal Saxena.

Zpravodaj BBC v Bombaji Yogita Limaye uvedl, že incident znovu upoutal pozornost na dopravní infrastrukturu v Bombaji, která je často kritizována za to, že je stará a nedostatečná vzhledem k milionům lidí, kteří ji denně používají. Nástup do vlaku se často v ohromném davu lidí stává bojem o přežití.

Indický premiér Narendra Modi pak na Twitteru zveřejnil zprávu: "Moje nejhlubší upřímná soustrast všem těm, kteří ztratili svůj život kvůli tlačenici v Bombaji. Modlím se za ty, kteří jsou zraněni."


Také dodal, že ministr dopravy Piyush Goyal již dorazil na místo a "zhodnotil situaci a zajistil veškerou pomoc". V prohlášení následně nabídl zraněným a pozůstalým obětí finanční kompenzace.

Počet lidí, kteří na bombajské železnici denně umírají, je vyšší než v New Yorku za rok - tam průměrně při nehodách umírá osm osob, informovala agentura AFP.

"Nastoupit do vlaku je dobrodružství. Těžké je udržet se na nohou a dostat se ven – to je opravdová výzva!" řekla již dříve agentuře AFP jedna z cestujících.

Zdroj: Youtube