Rakev s Bushovým tělem dorazí do Národní katedrály z rotundy nedalekého Kapitolu, kde je vystavena od pondělí. V sídle amerického Kongresu se před jejím odjezdem uskuteční rozlučková ceremonie. Hodinu poté začne washingtonská bohoslužba.

Bývalý americký prezident George Bush starší.
Rakev s pozůstatky Bushe staršího je ve Washingtonu. Trump poskytl letadlo

Trump, kterého Bush ani další členové jeho rodinného klanu neměli v oblibě, již vzdal hold památce exprezidenta v pondělí v Kapitolu. Dnes se očekává jeho účast v katedrále, kde se očekávají i další bývalé hlavy státu Barack Obama, George Bush mladší, Bill Clinton a Jimmy Carter.

Smuteční řeč

Vedle syna Bushe staršího pronesou smuteční řeč bývalý kanadský premiér Brian Mulroney, bývalý senátor a Bushův blízký přítel Alan Simpson a autor Bushovy biografie Jon Meacham.

Po přibližně devadesátiminutovém obřadu bude rakev s Bushovými pozůstatky převezena na Andrewsovu leteckou základnu, odkud po krátkém pietním rozloučení zamíří zpět do jeho domovského Houstonu. Tam bude vystavena v episkopálním kostele svatého Martina do čtvrtečního převozu do College Station, kde bude prezident uložen do hrobky na pozemku Bushovy knihovny vedle letos zesnulé manželky Barbary.

Americký prezident George Bush starší na snímku z roku 1991.
Zemřel bývalý americký prezident George Bush starší. Bylo mu 94 let